Historia badmintona w Ostrowie i okolicach
Badminton w Ostrowie ma dosyć długi rys historyczny, można się doszukać pierwszych wzmianek o graczach uprawiających  badmintona już w roku 1959.
Jednakże apogeum popularności tej dyscypliny to ostatnie bez mała 25 lat. Zapoczątkował to ówczesny dyrektor Szkoły Podstawowej nr1 Zbigniew Sajnaj podczas zajęć SKS. Grupie uczniów tejże szkoły tak bardzo spodobała się nowa dyscyplina sportu, że zaczęli oni systematycznie uczestniczyć w treningach prowadzonych przez dyrektora- nauczyciela wychowania fizycznego i wielkiego popularyzatora sportu w mieście. Pojawiające się pierwsze szkolne sukcesy na szczeblu wojewódzkim w rozgrywkach drużynowych, a także indywidualne sukcesy poszczególnych zawodników w zawodach miejskich, organizowanych chociażby przez TKKF w Ostrowie Wielkopolskim spowodowały coraz to większe zainteresowanie młodzieży tą dyscypliną sportu.
Mniej więcej w tym samym czasie (bo zaledwie parę lat po tym jak w 1985 roku badminton zaczęto uprawiać w SP1), utworzyła się w 1989 roku podwórkowa grupa grająca w badmintona pod niepodważalnym przywództwem Witolda Kołodzieja.
W styczniu 1992 roku doszło do spotkania towarzyskiego pomiędzy zawodnikami SP1, a reprezentantami klubu podwórkowego występującymi pod nazwą Grupa Badmintonowa „Ołobok” Ostrów Wielkopolski. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem SP1 wynikiem 5:1
Od tego czasu pasjonaci badmintona z obu grup zaczęli poważnie myśleć o stworzeniu klubu badmintona i występach w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Marzenia te ziściły się i po zarejestrowaniu się w 1993 roku, jako Klub Sportowy – Grupa Badmintonowa „Ołobok” Ostrów Wielkopolski zawodnicy „Ołoboku” występowali w rozgrywkach najpierw II ligi, potem od 1998 roku w I lidze B, a w sezonie 1999-2000 w I lidze A, gdzie drużyna otarła się o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski przegrywając w decydującym spotkaniu nieznacznie bo 3:4 z  zespołem Piast B Słupsk.
Do znaczących postaci „Ołoboku” należy bezspornie zaliczyć takie nazwiska jak: Grzegorz Piotrowski, Dorota Grzejdak, Michał Cybulski, Monika Bieńkowska, Marta Bytner, Marcin Jakubiak, Dariusz Czekan, Robert Kowalczyk, Paweł Kościelniak, ale ponad wszelką wątpliwość największą gwiazdą, była obecna reprezentantka Polski, olimpijka- Nadia Kostiuczik.
Należy wspomnieć również o zawodnikach którzy reprezentowali „Ołobok”, a byli rodowitymi ostrowianinami i tu spośród wielu trzeba wymienić choćby tych najlepszych: Agata Zemska, Barbara Laskowska, Izabela Rzekiecka, Adam Grzesiak, Maciej Namysł, Witold Kołodziej, Szymon Skupiński.
Po latach tłustych przyszły te mniej znaczące, ale i podczas tego okresu badminton    w powiecie ostrowskim był widoczny, choć już bardziej w wydaniu szkolnym niż ligowym. Od 2000 roku kiedy Adam Grzesiak jako nauczyciel wychowania fizycznego podjął pracę    w Gimnazjum w Odolanowie, popularyzował badmintona wśród tamtejszej młodzieży. Efektem tego były coroczne zwycięstwa od 2001-2005 roku w rozgrywkach tzw. Gimnazjady – Drużynowe Mistrzostw Rejonu Kaliskiego, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.       W owym czasie barw tamtejszego PUKS „Trops” Odolanów bronili i odnosili największe sukcesy: Katarzyna Golińska, Kamila Kryściak, Aleksandra Witkowska, Elżbieta Zmyślona, Aleksandra Joks, Piotr Sajnaj, Tomasz Wojciechowski, Michał Czubak, Marcin Zmyślony Damian Śmiejczak.
Mniej więcej w tym samym czasie w Skalmierzycach badmintona wśród uczniów propagują Piotr Łańduch w Szkole Podstawowej i Dariusz Więcław w Gimnazjum. Również Zbigniew Sajnaj wzorem ubiegłych lat prowadzi sekcję badmintona w SP1 w Ostrowie.
Od września 2005 roku Adam Grzesiak przeniósł się do rodzinnego Ostrowa i tu w Gimnazjum nr1 prowadzi zajęcia, popularyzując badmintona wśród ostrowskich dzieci. Organizuje turnieje otwarte dla mieszkańców powiatu ostrowskiego i dąży ze wszystkich sił do odrodzenia się badmintona w Ostrowie.